Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Prag TRAGJEDIE/ Shembet një ndërtesë, 25 njerëz të bllokuar nën rrënoja

Prag TRAGJEDIE/ Shembet një ndërtesë, 25 njerëz të

Një ndërtesë është shembur në qytetin verior indian të Lucknow të dielën.

Deri më tani 25 persona dyshohet se janë bllokuar nën rrënoja, tha policia lokale për Reuters.


Sipas mediave indiane, të paktën tre persona janë vrarë. Pamjet dhe fotot nga skena e fatkeqësisë tregojnë tulla dhe copa çimentoje ndërsa ekipet e policisë largojnë rrënojat në kërkim të të mbijetuarve.

Policia e Lucknow nuk iu pyetjejeve nëse kishte viktima nga shembja e ndërtesës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore