LAJM I FUNDIT/ E trishtë! Ndahet nga jeta Berisha

Ish-gazetari dhe publicisti Rrok Berisha, personi aq fort i përfolur si njeriu për të cilin është bërë thirrje për ta vrarë në 99-tën, ka ndërruar jetë të mërkurën, shkruan “Bota sot”. Kështu njoftoi djali i tij Ylber Berisha, duke postuar një fotografi me babain me mbishkrim: “Pushofsh ne paqe heroi im, babai im i shtrejt te dua pergjithmon❤…
Me shumë...

Ushtari serb tregon masakrën në Kosovë: Pashë kolegun t’i priste kokën shqiptarëve! (Video)

Dy serbë të cilët kanë luftuar në Kosovë, kanë rrëfyer krimet e tyre të bëra gjatë luftës në Kosovë. Ata kanë tmerruar opinionin serbë duke treguar për gjenocidin e ushtruar ndaj shqiptarëve të pafajshëm në Kosovë, transmeton gazeta “Bota sot”. Sllobodan Stojanoviç dhe Jovan Golluboviç janë dy ish pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë së…
Me shumë...

“Ndihmë”/ Në mes të ditës, dy burra fusin me forcë një grua në makinë (Video)

Mëngjesin e sotëm në lagjen “Pajazit Islami” në Fushë-Kosovë, dy burra kanë futur me dhunë një grua në makinë. Në videon e publikuar nga “Insajderi”, shihet gruaja teksa ndërhyn gjatë konfliktit verbal mes dy burrave. Ndërsa të dy i vërsulen gruas, njëri prej tyre ia vendos dorën në gojë dhe të dy bashkë e fusin atë me forcë në makinë. Ajo…
Me shumë...

Populli pa bukë, pasuria e politikanëve shqiptarë kap shifrën marramendëse

Pasuria e kabinetit qeveritar, por edhe e deputetëve të Kuvendit të Kosovës kalon shifrën prej 1 miliard eurosh. Prej tyre vetëm një ministër dhe dy deputetë kanë deklaruar rreth 925 milionë euro pasuri. Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Agjencinë Kosovare Kundër Korrupsionit (AKKK) ka nxjerrë në pah faktin se sa të pasur…
Me shumë...

Korrigjimi i kufirit/ Daçiç zbulon planin e Serbisë: Jo vetëm Veriu i Mitrovicës, do marrim edhe…

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç gjatë një interviste për Radio Televizionin e Vojvodinës tregoi se çka nënkupton ideja e korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë, përgjatë dialogut në Bruksel. Ai vuri në dukje se nuk është vetëm veriu i Kosovës që mbetet në Serbi, por edhe pjesë të tjera të Kosovës të banuar nga serbët. Daçiç shtoi…
Me shumë...