Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Policia bën "kërdinë", del numri i lartë i arrestimeve pas kontrolleve në akset kryesore rrugore

Policia bën "kërdinë", del numri i lartë i

Policia rrugore e Tiranës ka njoftuar se vijojnë kontrrollet në akset rrugore. Bëhet me dije se 13 shoferë janë arrestuar në gjendje të dehur. 

Ndërsa janë pezulluar 83 leje drejtimi, për drejtimin e mjetit nën efektin e alkoolit si dhe për shkak të kalimi i shpejtësisë jashtë normave të lejuara.

Policia Rrugore e Tiranës

Vijojnë kontrollet e shtuara në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore si dhe për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, në kryeqytet.


13 shtetas janë arrestuar dhe proceduar për drejtim automjeti, në gjendje të dehur ose pa leje drejtimi.

83 leje drejtimi janë pezulluar, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, për shpejtësi tej normave të lejuara dhe për shkelje të tjera të Kodit Rrugor.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore