Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

VIDEO/ Momenti kur 26-vjeçari “hero” çarmatos vrasësin e 11 personave në Kaliforni

VIDEO/ Momenti kur 26-vjeçari “hero” çarmatos

Një videon që jeni duke parë duket një burrë, i cili po çarmatos sulmuesin e dyshuar të Monterey Park duke parandaluar më shumë të vdekur në sallën e dytë të vallëzimit. Disa minuta më parë autori i dyshuar vrau 11 persona dhe plagosi të paktën nëntë të tjerë në sallën e parë të vallëzimit.

Brandon Tsay, 26 vjeç, është cilësuar si hero për çarmatosjen e sulmuesit në Monterey Park në një sallë vallëzimi në Alhambra, Kaliforni.

Në videon tronditëse duken të dy burrat duke u përplasur në hollin e një salle vallëzimi, ku fatmirësisht nuk kishte persona të tjerë.

Një burrë i armatosur, i veshur me rroba të errëta dhe një kapele, del nga fotografia dhe rreth 30 sekonda më vonë shihet duke luftuar me Tsay-in, teksa të dy luftojnë për armën.

Arma është përshkruar si një "pistoletë gjysmë automatike".

Burri pastaj godet Tsay në kokë, ndërsa Tsay mban armën. Burrat vazhdojnë të luftojnë, dëri në momentin kur agresori vendos të largohet.

"Ishte një moment që unë në fakt ngriva, besoja se do të vdisja, sikur jeta ime mbaronte këtu, pikërisht në atë moment. Por diçka e mahnitshme ndodhi, një mrekulli në të vërtetë. Ai filloi të përpiqej të përgatiste armën e tij që të mund të qëllonte të gjithë, por më pas kuptova se ky ishte momenti për ta çarmatosur. Unë mund të bëj diçka këtu që mund të mbrojë të gjithë dhe potencialisht të shpëtoj veten time", tha Tsay për Lester Holt të NBC News.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore