Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ushqimet që janë në LISTËN E KUQE dhe lidhja "famëkeqe" e tyre me alergjitë

Ushqimet që janë në LISTËN E KUQE dhe lidhja

Nëse ekziston një histori familjare që është e lidhur me alergjitë ose ekzemën ose astmën, atëherë është e mundur për të reduktuar mundësinë e kalimit nga mamaja tek nëna në 50 përqind vetëm duke konsumuar suplemente probiotike gjatë shtatzënisë.

Lista më poshtë është lista e mundësive për shkaktimin e reaksionit alergjik. Filloni duke dhënë ushqimet e mëposhtme një nga një, në mënyrë që të kuptoni se kush e shkakton alergjinë;

• Zarzavatet
• Frutat (përvec portokallit)
• Arrat dhe farat
• Thjerrëzat dhe fasulet
• Orizi
• Mishi
• Tërshëra
• Gruri
• Produktet e qumështit
• Vezët

Prezantojini një e nga një ushqimet e mësipërme, duke i testuar cdo dy ditë, në këtë mënyrë do të kuptoni se cila prej tyre shkakton reaksione.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore