Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

VIDEO/ Në garë me kohën, ekipi shqiptar GËRMON me DUAR për të shpëtuar njerëzit nga rrënojat e tërmetit në Turqi

VIDEO/ Në garë me kohën, ekipi shqiptar GËRMON me DUAR

Ekipi shqiptar i shpëtimit ka mundur të lokalizojë rreth 25 persona të cilët kanë mbetur nën rrënojat e një hoteli të shembur nga tërmeti i tre ditëve me parë në Malatya të Turqisë.

Me anë të kamerave termike ushtarakët shqiptarë kanë mundur të lokalizojnë 25 persona, 8 prej të cilëve janë gjetur dhe po mundohen t’i nxjerrin.

Ekipet po gërmojën edhe më dorë që mund t’i nxjerrin ata që kanë mbetur nën rrënoja tashmë prej tre ditësh.

Orët në vijim janë kritike për të mbijetuarit nën rrënoja, pasi veç dëmtimeve të marra, mungesës së ajrit dhe ushqimit, po përballen edhe me të ftohtin e acartë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore