Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Emocionuese! Momenti kur forcat e FSK-së nxjerrin nga rrënojat fëmijën 2 vjeç në Turqi (VIDEO)

Emocionuese! Momenti kur forcat e FSK-së nxjerrin nga rrënojat

Forca shpëtimi nga e gjithë bota po japin kontributin e tyre në Turqidhe Siri ër nxjerrjen nga rrënojat të personave të mbijetuar nga tërmeti i fortë që goditi ditën e hënë këto dy shtete.

Në ndihmë të forcave turke kanë shkuar edhe pjesëtarë të Forcave të Armatosura të shqipërisë dhe Forcat e Sigurisë së Kosovës.

Në orët e fundit është bërë publike nga vetë forcat e FSK-së një lajm i madh, ku anëtarët e kësaj force kanë arritur të nxjerrin të gjallë nga rrënojat një vogëlush vetëm 2-vjeç.

Lajmi është shpërndarë në rrjetet sociale nga vetë FSK.

“Ekipet e Kërkim-Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës që nga mëngjesi janë duke operuar me kapacitete të plota në Hatay të Turqisë, në orët e mbrëmjes kanë arritur të nxjerrin një fëmijë të moshës dy vjeçare, dhe janë duke bërë përpjekjet maksimale për të shpëtuar edhe nënën e saj që është e ngujuar në rrënoja.

Ekipet tona gjatë operacionit që janë duke realizuar kanë hasur në viktima në objektet e kolapsuara, por prioritet është duke ju dhënë atyre vendeve ku janë detektuar persona të gjallë, dhe të gjitha ekipet e shpëtimit nga mbarë bota kanë dhënë prioritet për të shpëtuar sa më shumë jetë”, thuhet në njoftimin e FSK-së.

Kujtojmë se tërmeti vdekjeprurës në Turqi dhe Siri u ka marrë jetën e më shumë se 12 mijë personave, ndërkohë që mijëra të tjerë janë plagosur, si dhe ka ende shumë persona nën rrënoja.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore