Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Muriqi "shtang" Real Madrid/ Sulmuesi i Kosovës i jep "një dorë" Mallorca-s dhe... Barcelonës

Muriqi "shtang" Real Madrid/ Sulmuesi i Kosovës i jep

Vedat Muriqi ishte protagonist në fitoren e Mallorcas ndaj Real Madrid me rezultatin 1-0.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës nisi aksionin e golit të vetëm të sfidës teksa në minutën e 28-të të pjesës së parë, i “vodhi” kohën Nacho Fernandes, me këtë të fundit që devijoi gabimisht topin në portën e mbrojtur nga Lunin.

Duket se Los Blancos i sjellin fat Muriqit i cili i ndëshkoi edhe në ndeshjen e fazës së parë në Santiago Bernabeu. Ndërkohë, madrilenët tentuan në vijim të ndeshjes me çdo kusht për të arritur të paktën barazimin. Rasti më i mirë iu shfaq Marco Asensios i cili pati shansin të ekzekutonte një 11-metërsh në minutën e 59-të.

Por, sulmuesi gaboi teksa portieri Rajkovic ia doli ta hipnotizonte me topin që përfundoi në goditje këndi. Deri në fund, sulmet e kryeqytetasve nuk u ndalën, mirëpo Mallorca rezistoi dhe në fund dolën me pikët e plota duke u ngjitur në kuotën e 28 pikëve në vendin e 10-të të klasifikimit ndërsa nga ana tjetër, Reali mbetet në vendin e dytë me 45 pikë, por rrezikon të humbasë edhe më shumë terren me Barcelonën kryesuese.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore