Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

TRAGJIKE! Aksidentohet autobusi i skuadrës së futbollit, 4 viktima dhe 25 të plagosur

TRAGJIKE! Aksidentohet autobusi i skuadrës së futbollit, 4 viktima dhe

Një ekip i përbërë nga adoleshentë që po kthehej pas pjesëmarrjes në një turne, duke u nisur për në Duque de Caxias është aksidentuar në Brazil.

Aksidenti ka ndodhur pranë Além Paraíba-MG. Autobusi që transportonte ekipin Esporte Clube Vila Maria Helena, nga Rio de Zhaneiro, pësoi një aksident dhe përfundoi duke shkaktuar një tragjedi. Policia Federale e Autostradave të Shtetit konfirmoi katër vdekje dhe 29 të tjerë të plagosur.

Sipas portalit G1, 24 nga 29 personat që përfunduan të plagosur u dërguan në Spitalin São Salvador, në qytetin e Além Paraíba, Minas Gerais, afër vendit ku autobusi u përmbys. 

Pjesa tjetër u dërgua në Casa de Caridade Leopoldinense , në Leopoldina, në komunën e MG, por statusi i viktimave ende nuk është përditësuar. Pavarësisht se udhëtimi i ekipit në fakt ishte i rregulluar, shoferi përfundoi duke humbur kontrollin e drejtimit dhe përfundoi duke rënë pranë një përroi.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore