Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

SKANDAL në Premier League/ Pezullohet trajneri i klubit të njohur, iu kapën mesazhe me vajzat e mitura...

SKANDAL në Premier League/ Pezullohet trajneri i klubit të njohur, iu

Trajneri i femrave të Aston Villas , Jack Peel, është pezulluar pasi ka dërguar “mesazhe joprofesionale” për lojtarët adoleshente të klubit anglez.

Jack Peel 27-vjeç, thuhet se u ka dërguar mesazhe futbollisteve të reja femra që janë përkatësisht 17,18 dhe 19 vjeç.

Sipas raportimeve, asnjë nga adoleshentët nuk ka shtuar asnjë imazh nudo dhe gjithashtu nuk ka asnjë nxitje që tregon se në ndonjë moment ka pasur një prekje trupore mes trajnerit dhe adoleshentëve. 

Aston Villa i ka bërë të ditur Federatës së Futbollit se mund të fillojë marrjen në pyetje dhe fazën tjetër të shqyrtimit që përfshin trajnerin.  Jack Peel ishte trajner i ekipit të futbollit të femrave të Aston Villa Under 21 kur ndodhi incidenti. Ai u pezullua menjëherë kur lojtarët e ekipit folën me disa administratorë të Aston Villa dy vjet më parë. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore