Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Vura bast me Messi-n te penalltia"/ Portieri i Polonisë zbulon prapaskenën e bujshme: Humba 100 euro

"Vura bast me Messi-n te penalltia"/ Portieri i Polonisë zbulon

Wojciech Szczesny ka zbuluar se humbi një bast 100 euro me Lionel Messin për momentin e penalltisë gjatë fitores së Argjentinës ndaj Polonisë. Messi u hidhërua pasi pa penalltinë e tij të pritur nga Szczesny, teksa golat e Alexis Mac Allister dhe Julian Alvarez e shtynë Argjentinën drejt fitores 2-0 ndaj Polonisë dhe vulosën vendin e parë në Grupin C.

Pati shumë polemika rreth akordimit të penalltisë në pjesën e parë, pasi u mendua se Szczesny e kapi Messin në fytyrë me krahun e tij teksa rrëmbeu top ajror. Portieri ishte aq i sigurt sa gjyqtari Danny Makkelie nuk do të tregonte pikën e bardhë pasi kontrolloi VAR-in, saqë vendosi një bast 100 euro aty për aty me Messin.

Megjithatë, Szczesny e humbi bastin, pasi Makkelie dha penalltinë dhe ai ka pranuar me shaka se tani pret të paguajë: “Ne folëm para penalltisë dhe i thashë se vinte bast 100 euro që ai (arbitri) nuk do ta jepte, – tha Szczesny për TV2. – Kështu që unë kam humbur një bast kundër Messit.

Nuk e di nëse kjo lejohet në Kupën e Botës, me siguri do të penalizohem për këtë. Sidoqoftë, nuk më intereson tani. Nuk do të shkoj ta paguaj edhe Messin, atij nuk i interesojnë 100 euro, mendoj se ka mjaft”.

Portieri i Juventusit ka qenë në formë të mirë në këtë Kupë Bote dhe deri tani ka pritur dy penallti: veç Messit, ka ndalur nga pika e bardhë edhe Salem Al-Dawsari të Arabisë Saudite në ditën e dytë të ndeshjes. Në fund të fundit, pritja e tij kundër Messit doli të ishte vendimtar për Poloninë në betejën e diferencës së golave ??me Meksikën.

“Isha me fat dy herë në këtë kompeticion, – tha ai për “RAI Sport”. – Është një moment i mrekullueshëm në karrierën e një lojtari, Kupa e Botës është maksimumi dhe kjo është e veçantë. Ka edhe pak punë në këtë, por për t’i pritur penallti Messit duhet edhe pak fat”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore