Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Hakmerruni ndaj Xhakës dhe Shaqirit”/ Ish-mesfushori nxit serbët, tensionet e para para ndeshjes

“Hakmerruni ndaj Xhakës dhe Shaqirit”/ Ish-mesfushori nxit

Zdravko Kuzmanovic, ish-futbollisti i përfaqësueses së Serbisë i cili ishte pjesë e asaj skuadre në Botërorin e vitit 2010, ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane “20min”.

Ish-mesfushori i Interit dhe shumë skuadrave të tjera, nuk e ka harruar ende shqiponjën e Xhakës e Shaqirit në Botërorin e vitit 2018 dhe ka porositur lojtarët serbë që të hakmerren ndaj dy shqiptarëve në fushë.

“Simboli i shqiponjës dykrenare ishte një turp, thjesht e trishtuar. Sporti dhe politika duhet të ndahen, dhe ata nuk e bënë këtë. Nëse do të kisha qenë lojtar serb në atë Botëror, me siguri do ta eliminoja në fushë Xhakën ose Shaqirin”, tha Kuzmanovi?.

“Të them sinqerisht, zviceranët duhet të jenë të gatshëm për çdo gjë: Serbia nuk ka asgjë për të humbur. Nëse provokon, duhet të presësh të njëjtën gjë. Ekziston një thënie e bukur: të gjithë i takon dy herë në jetë”. Pëfundon ish-mesfushori.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore