Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kujdes! Nëse në telefonin tuaj iPhone shfaqet ky njoftim tregon se ka probleme serioze!

Kujdes! Nëse në telefonin tuaj iPhone shfaqet ky njoftim tregon se ka

Miliona përdorues të iPhone duhet të jenë në gatishmëri të lartë për një paralajmërim serioz që mund t’ju shfaqet në ekran. Apple ka krijuar një njoftim të posaçëm që shfaqet kur ka ujë në vendin ku vendoset fisha e karikimit. Kjo gjë mund të ndodhë lehtësisht, pasi mund ta keni spërkatur, e keni hedhur në ujë ose e keni lagur në shi. Apple paralajmëron:

Nëse karikoni iPhone tuaj ndërsa vendi ku vendoset fisha e karikimit është e lagur, kunjat ose kabllo mund të gërryen. Dhe të shkaktojnë dëme të përhershme ose të ndalojnë funksionimin, duke shkaktuar probleme me lidhjen për iPhone ose aksesorin tuaj.

Ekzistojnë dy lloje njoftimesh që shfaqen dhe të dyja kanë një trekëndësh paralajmërues të verdhë me një pikë uji blu brenda. E para thotë Charging Not Available dhe lexon:

Liquid është zbuluar në vendin ku vendoset fisha e karikimit. Shkëputeni për të lejuar që të thahet. Kjo mund të zgjasë disa orë.

Kjo shfaqet nëse e keni lidhur iPhone tuaj me një karikues dhe lëngu del jashtë. Drita e dytë kërcyese thotë Liquid Detected in Lightning Connector dhe lexon:

Shkëputeni për të lejuar që porta të thahet. Kjo mund të zgjasë disa orë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore