Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Aksidenti tragjik në Itali! Kush ishte Eduard Ndoj, i apasionuari pas makinave dhe motorave që shpejtësia i mori jetën

Aksidenti tragjik në Itali! Kush ishte Eduard Ndoj, i apasionuari pas

Një 45-vjeçar shqiptar i identifikuar si Eduard Ndoj, ka ndërruar jetë tragjikisht në një aksident automobilistik në rrugët e provincës së Padovës në Itali.

Si pasojë e aksidentit në orët e para të mëngjesit të sotëm, kanë humbur edhe dy të tjerë, një grua dhe një burrë, për të cilët u raportua se ishin në një lidhje.

Viktima e parë është Martina Pagnin, 46 vjeç, nënë e dy fëmijëve. Pas përfundimit të lidhjes me ish-bashkëshortin, ajo u takua me të njëjtin moshatar Diego Rampazo, viktima e dytë e aksidentit. Me origjinë nga Sant’Angelo di Piove di Saço, Rampazo kishte punuar për vite në sektorin e ndërtimit dhe ndërtimit dhe ishte babai i një djali 15-vjeçar. Të dy nuk ishin të fejuar zyrtarisht edhe pse ishin në një lidhje.

Po kush ishte Eduard Ndoj? 

Eduard Ndoj, me nofkën “Giza”, jetonte në Pontelongo dhe ishte i njohur në zonën e Piovese. 45-vjeçari shqiptar, ishte tashmë i njohur për policinë për disa precedentë penal të lidhur me trafikun e drogës, ai ishte një fans i madh i motorëve dhe makinave.

I tij është edhe Audi A6 në të cilin të tre u vranë, e njëjta makinë që ishte protagoniste e fotove dhe videove që Ndoj shpërndante në Facebook dhe Instagram, ku shpesh portretizohej duke e ngarë me shpejtësi të madhe. E fundit daton më pak se 24 orë pas aksidentit në të cilin mbeti i vrarë.

Autoritetet po punojnë për të rindërtuar dinamikën e saktë, mbi të gjitha për të përjashtuar përfshirjen e mjeteve të tjera.

Dyshohet gjithashtu se reshjet e dendura të ditëve të fundit kanë bërë që sipërfaqja e rrugës të jetë e lagur dhe e rrëshqitshme, ndërkohë që ende nuk dihet nëse 45-vjeçari shqiptar, i cili i ulur në sediljen e shoferit , ka qenë nën efektin e alkoolit apo drogës në momentin e aksidentit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore