Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Parashikimi i motit/ Temperaturat rriten në mesditë, por çfarë ka rezervuar darka

Parashikimi i motit/ Temperaturat rriten në mesditë, por

Territori shqiptar do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta gjatë paradites. Ndërsa pjesa e dytë e ditës pritet që të sjelli zhvillim të përkohshëm të vranësirave kryesisht në zonat Veriore dhe pjesërisht ato Qendrore duke gjeneruar reshje të pakta shiu.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2 gradë Celsius deri në 19 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor –Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Rajoni dhe Europa

Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet e motit në pothuajse gjithë kontinentin Europian, duke sjellë reshje dëbore në gadishullin Skandinav dhe pjesërisht Europën Qendrore.

Gjithashtu në mbizotërimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut paraqitet Europa Perëndimore dhe Jugore. Ndërsa në dominimin e motit të qëndrueshme do të jetë Lindja e kontinentit.

Kosova

Republika e Kosovës pritet të jetë në mbizotërimin e vranësirave të shumta të cilat parashikohet të zhvillohen herë pas here duke gjeneruar reshje të pakta. Reshjet në Kosovë do të jenë shiu dhe dëbore në zona të izoluara.

Maqedonia e Veriut

Maqedonia e Veriut mbetet në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke sjellë përgjatë gjithë 24 orëshit alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Pjesa e parë e ditës do të ketë orë të shumta me diell. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do të shtojnë vranësirat.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore