Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Sa mendoni se kushton? Shitet për çmimin marramendës fotoja e dasmës së William dhe Kate

Sa mendoni se kushton? Shitet për çmimin marramendës fotoja e

Një fotografi mjaft e veçantë është publikuar nga dasma e Princ William me Kate Middleton, e cila u zhvillua në prill të vitit 2011. Në atë kohë, fansat e familjes mbretërore vunë re se Duka i atëhershëm i Cambridge ndërroi rrobat pas ceremonisë në Westminster Abbey.

Fotoja e papublikuar më parë u shfaq në Ebay në fundjavë kur dikush postoi kartolinën e parë të Krishtlindjes së çiftit së bashku, e cila iu dërgua familjes dhe miqve të ngushtë vetëm tetë muaj pasi u martuan.

Në kartolinë shkruhet: “Jonathan, ju urojmë Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri. Katerina dhe Uilliam.’ Imazhi bardh e zi tregon të porsamartuarit e lumtur në ditën e tyre të dasmës, të ulur së bashku në një dhomë në Pallatin Buckingham, ndërsa kartela e mëposhtme shitet për 2,999 £.

Sa mendoni se kushton? Shitet për çmimin marramendës fotoja e

Princi William fillimisht kishte veshur një uniformë të kuqe koloneli të Gardës Irlandeze për ditën e tij të madhe, pasi ishte emëruar kolonel dy muaj para dasmës së tij, por fotografia e re tregon se ai ndryshoi më vonë.

Fotoja e re, e cila tregon veshjen e dytë, konfirmon se dëshira origjinale e martesës së William-it më në fund është realizuar. “Ajo që me të vërtetë doja të vishja ishte uniforma e Gardës Irlandeze,” ,tha ai në një intervistë të vitit 2012.

Kate Middleton veshi një fustan të dytë nusërie në ditën e saj të madhe, siç tregonin fotot në atë kohë. Princesha e Uellsit zgjodhi një fustan mëndafshi të linjës A me një dekolte të zhytur dhe një rrip argjendi vezullues, të cilin e bashkoi me një triko të bardhë të turbullt.

Kate e veshi kombinimin gjatë një pritjeje të organizuar nga Mbretëresha Elizabeth në Pallatin Buckingham për 650 persona.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore