Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Futbolli shqiptar në zi! Ndërron jetë legjenda e Tiranës

Futbolli shqiptar në zi! Ndërron jetë legjenda e Tiranës

Bota e futbollit shqiptar në zi! Ka ndërruar jetë në moshën në 85-vjeçare, ish-futbollisti FK.Tiranës Nuri Bylyku.

Ai ka mbajtur shiritin e kapitenit, ka qenë trajner dhe drejtues i klubit bardheblu.

Ndërkohë, në nder të tij do të mbahen homazhe nga ora 11:0-12:00 në ambientet e stadiumit ‘Selman Stermasi’, ndërsa më pas trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit, në varrezat e Sharrës.

Futbolli shqiptar në zi! Ndërron jetë legjenda e Tiranës

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore