Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Do ju sjell një autobus me prostituta nëse..."/ Berlusconi premton bonusin e pazakontë për lojtarët e tij

"Do ju sjell një autobus me prostituta nëse..."/ Berlusconi

Silvio Berlusconi ka qenë gjithmonë i famshëm për batutat dhe deklaratat e tij, të cilat shpesh kanë shkaktuar diskutime, sidomos kur ishte kryeministër i Italisë. Vitet kalojnë dhe ish-padronit të Milanit nuk i humbet ‘zëri’, siç dëshmohet nga ‘performanca’ e ofruar nga presidenti aktual i Monza gjatë darkës së Krishtlindjes së klubit Brianza, mes të qeshurave dhe duartrokitjeve të të pranishmëve.

Duke iu treguar të pranishmëve se si arriti në zgjedhjen (e cila më vonë doli të ishte e lumtur) për t’ia besuar ekipin Raffaele Palladino, pas shkarkimit të Giovanni Stroppa, Berlusconi shpjegoi: “Ne kemi gjetur një trajner të ri, trajnerin e ‘Primavera’ sonë. Trajner që është i mirë, simpatik, i sjellshëm dhe i aftë për t’i stimuluar djemtë tanë.

Pastaj, – nënvizon ish-kryeministri, – kam vendosur një bonus shtesë për lojtarët. Tani vijnë Juve, Milani etj. dhe nëse fitojnë me një nga këto skuadra të mëdha do t’iu çoj një autobus plot prostituta në dhomën e zhveshjes”.


Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore