Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Lëvizja që nuk duhet të bëni KURRË kur lavatriçja të mbarojë

Lëvizja që nuk duhet të bëni KURRË kur

Lavatriçja është një nga pajisjet elektrike që mund ta përdorim edhe disa ditë gjatë javës.

Që të funksionojë më mirë përsa i përket pastrimit të rrobave dhe të mos konsumohet, duhet të kemi kujdes se si e përdorim dhe mirëmbajmë. Për shembull, ekziston një gabim bazë që bëjnë shumica e njerëzve dhe ndoshta është më i madhi kur bëhet fjalë për përdorimin e lavatriçes.

Por cili është ai? Mbyllni derën pas çdo përdorimi. Prandaj, ajo nuk duhet të mbyllet pasi kur dera e makinës larëse mbyllet pas funksionimit të saj, lagështia bllokohet brenda kazanit. Kjo shkakton një problem të dyfishtë pasi krijon myk në lavatriçe dhe ndihmon bakteret të rriten.

Kështu që herën tjetër që të përdorni lavatriçen, mos harroni ta lini derën hapur pas larjes

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore