Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

“Ishte kërcënim i pastër”/ Gjermania sulmon ashpër FIFA-n: E paprecedentë

“Ishte kërcënim i pastër”/ Gjermania sulmon

“Ishte një kërcënim i pastër kundër nesh. Na kërcënuan me sanksione sportive. Ishte një provë force e pa precedentë nga ana e FIFA-s. Federata Gjermane i përgjigjet ashpër vendimit të FIFA-s që i ndaloi kapitenët të zbresin në fushë me shiritin shumëngjyrësh, një vendim absurd jo vetëm për presidentin e Federatës Gjermane, por edhe për kapitenin Neuer:

“Është shumë zhgënjyese të mos mbaj në krahë atë shirit. Ky vendim nuk ka të bëj fare me futbollin, unë e shoh si një censurë”, theksoi Neuer.

Edhe më i ashpër në reagimin e tij ishte futbollisti i Real Madrid, Toni Kroos: “Me shpikjen e të gjitha këtyre gjërave të reja ne duket se jemi vetëm kukullat e FIFA dhe UEFA. Këto gara janë krijuar për të thithur gjithçka nga lojtarët, për të thithur sa më shumë para të jetë e mundur”, u shpreh Kroos.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore