Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Short “ferri” për Bayern Munchen, derbi italian në çerekfinale, “buzëqesh” Inter

Short “ferri” për Bayern Munchen, derbi italian në

Champions League hodhi shortin e fazës çerekfinale, me tetë skuadrat që do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund, me finalen që do të luhet në stadiumin “Ataturk” të Stambollit më 10 qershor.

Pas 17 vitesh, ishin kualifikuar 3 skuadra italiane në fazën çerekfinale dhe kjo e bëri interesante shorti, teksa do të ketë derbi italian, me Milan që do të përballet me Napolin.

Me fat skuadra e Interit, që gjen Benfica-n, pra zikaltrit do të përballen sërish me një skuadër portugeze, teksa më parë eliminuan Porton. Short “ferri” për Bayern Munchen dhe Manchester Cityn, teksa do të ndeshen mes tyre.

Real Madrid gjen sërish një ekip anglez, pasi eliminoi Liverpool, tashmë do të ndeshet me Chelsea. Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 11 dhe 12 prill, ndërsa të kthimit një javë më pas. Ndërsa ato gjysmëfinale më 9 dhe 10 maj, të kthimit më 16 dhe 17 maj.

Milan - Napoli

Inter - Benfica

Real Madrid - Chelsea 

Manchester City - Bayern Munchen

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore