Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Luajtën 16, 1 na tradhtoi..."/ Kush është lojtari i Romës i shkarkuar nga Mourinho: I thashë të gjejë ekip tjetër

"Luajtën 16, 1 na tradhtoi..."/ Kush është lojtari i

“Kam pasur 16 lojtarë në fushë, më kanë pëlqyer 15”. José Mourinho nuk e përmend lojtarin që “tradhtoi Romën” ne barazimin 1-1 ndaj Sassuolo… Kush është lojtari i Romës i shkarkuar nga Josè Mourinho? Kush është ai që e tradhtoi skuadrën me qëndrimin e tij joprofesional? Kush është ai që do të detyrohet të gjejë një ekip tjetër në janar?

Trajneri portugez nuk i thyen fjalët dhe, edhe nëse i shmanget përmendjes publike të emrit të lojtarit dhe kush i humbi durimin, tendenca e fjalive që shpreh gjatë intervistave pas barazimit me Sassuolon është shumë e qartë. Ai lë të kuptohet se çfarë toni mund të jetë përdorur në ballë për ballë që u zhvillua pak më parë në dhomën e zhveshjes.

“Në janar duhet te gjeje një skuadër…”, disa fjalë që llogariten si fjali për zhgenjim total nga trajneri që do t’i kishte falur lojtarit gjithçka, përveç një gjëje për të cilën nuk mund të bënte kurrë kompromise: qëndrimin joprofesional me një peshë vendimtare në rezultat dhe me një sukses të zbehur në finale që e bëri më të pasigurt renditjen në garën për zonën e Champions League.

Mourinho hesht dhe as nuk jep informacion të veçantë për të sugjeruar identitetin e ‘fajtorit’. “Unë i thashë tashmë në dhomat e zhveshjes, diçka që nuk e bëj shpesh. Kisha 16 lojtarë në fushë, më pëlqeu qëndrimi i 15 dhe jo i njërit” Ai e kufizoi veten në këtë duke rrëfyer të gjithë zhgënjimin e tij në ‘një rast të humbur. Por ka një sërë të dhënash që mund të zbulojnë dhe sugjerojnë (por është shumë më tepër se një hipotezë …) se personazhi në fjalë është një mbrojtës …

Karsdorp? I cili u fut në pjesën e dytë në vend të Celik dhe një protagonist negativ si për një qasje krejtësisht të gabuar, ‘të butë’ siç thonë në zhargon, ashtu edhe për pakujdesinë e bërë gjatë aksionit që çoi në barazimin e Sassuolos. Është ai që humb Laurentié: i rrëshqet nën hundë dhe pak pas golit të Pinamontit do të hapë gjyqin nga Mou direkt kundër tij.

Skuadra mbrojtëse holandeze bëri 11 paraqitje në sezon, duke përfshirë 9 në Serie A (ai humbi 4 për shkak të lëndimeve në gju) dhe 2 në Ligën e Evropës. Me të trajneri ka humbur durimin. Gabimeve të bëra në fushë (në Udine e zuri gjumi duke lënë gjurmë në fund të një disfate shumë të rëndë) iu shtuan episode po aq të pakëndshme, siç ndodhi në ndeshjen Romë-Napoli dhe sherri me Irratin. Bonusi i besimit mbaroi, këtë herë Mourinho ishte shumë i qartë me të.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore