Sport

E bujshme nga Italia, Sarri merr Hysajn tek Juventusi

Karriera e një futbollisti mund të marrë një kthesë të pabesueshme, në varësi të rrethanave. E tillë mund të rezultojë edhe ajo e Elseid Hysajt, pas një sezoni me shumë dyshime në radhët e Napolit. Pasi humbi rolin e titullarit të padiskutueshëm me Ancelottin trajner, mediet italiane kanë raportuar në vazhdimësi për një largim të mundshëm të…
Me shumë...

Njihuni me “përbindëshin” e ri të Cristiano Ronaldos (Foto-Video)

Midis një seance stërvitore dhe një tjetrë, dhe një udhëtimi në Monte Karlo për të përshëndetur miqtë e tij pilotë, duke përfshirë Hamiltonin, Cristiano Ronaldo gjeti kohë për të prezantuar një xhevahir të ri me katër rrota: një Mclaren Sls në gri metalik. "Enjoy", komentoi CR7 nën postimin me makinën e fundit të garave, që është shtuar në një…
Me shumë...

Ramos mendon largimin nga Reali, por e pengon klauzola

Mediat spanjolle kanë raportuar sot se kapiteni i Realit të Madridit, Sergoi Ramos po mediton largimin nga “Los Blancos”, pas plot 14 vitesh në këtë klub. Tashmë në moshën 33-vjeçare, Ramos po mendon të ndërrojë ambient, për të vijuar vitet e fundit të karrierës në ndonjë tjetër klub të madh europian dhe këtë ua ka bërë të ditur miqve të…
Me shumë...

E frikshme! Një dragua shfaqet mbi stadium në Korenë e Jugut (VIDEO)

Spektakli është kthyer në pjesë të jetës. Në rast se nuk ka pabesueshmëri, surpriza, por sidomos momente të jashtëzakonshme, atëherë monotonia është ajo që na "mbyt". Për këtë arsye, teknologjia sa vjen dhe zhvillohet për të na treguar edhe më shumë rrugë për t'u argëtuar. Në Korenë e Jugut, siç duket, e kanë kapur mesazhin me kohë, aq sa…
Me shumë...

Mesazhi i fundit i Emilanos Salës para fluturimit tragjik me avion!

Kur kanë kaluar 4 muaj nga vdekja tragjike e sulmuesit argjentinas Emiliano Sala pas rënies së avionit ku ai fluturonte, në ujërat e akullta mbi kanalin e Le Manshit, zbulohen detaje të reja nga ajo që u kthye në një sagë të vërtetë. Në 6 Janar 2019, sulmuesi që humbi jetën në aksidentin ajror, ishte rrëfyer me një mikun e tij se nuk dëshironte…
Me shumë...

Fotolajm / Sportisti bullgar derdh ujë nga Deti i Zi në atë Adriatik

Atleti bullgar, Krasse Georgiev, (Krashe Georgiev) përshkroi në këmbë tokën shqiptare si pjesë të maratonës se tij nga Varna drejt Durrësit. Georgiev, ka vendosur që ta përshkruajë të gjithë rrugën në këmbë, si një formë sensibilizimi për “Korridorin 8” që lidh Republikën e Bullgarisë me të Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë. Ai…
Me shumë...

Challandes publikon listën e Kosovës, “Dardanët” me risi

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, kundër Malit të Zi, më 7 qershor, në Podgoricë, dhe kundër Bullgarisë, më 10 qershor në Sofje. Stërvitja e parë do të mbahet më 2 qershor, në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën…
Me shumë...

Hysaj drejt Anglisë, e kërkon një tjetër skuadër londineze!

Shumë zhurmë për asgjë. Deri tani kanë qenë vetëm fjalë, megjithatë emri i Elseid Hysajt vazhdon të lakohet në Angli, aty ku tashmë e kërkon një tjetër skuadër londineze. Pas Chelsea-t dhe Arsenalit, është Tottenham Hotspur që ka shfaqur interes për mbrojtësin e kombëtares shqiptare edhe pse sipas "The Sun", ky i fundit mund të bëhet pjesë e…
Me shumë...

Pas operacionit në zemër, Kasiljas merr një lajm të dhimbshëm!

Nuk përfundojnë telashet për ish-portierin e Real Madridit dhe familjen e tij. Disa ditë pas sulmit dhe operacionit në zemër të portierit të Portos, Iker Kasiljas,  gruaja e tij e bukur, gazetarja spanjolle, Sara Carbonero zbuloi se është diagnostikuar nga një kancer në mitër. "Këtë herë isha radha ime, - shkroi ajo në Instagram. – Mjekët…
Me shumë...
1 of 1 323