Sport

Koret raciste, UEFA dënon Lazion; i mbyll pjesërisht stadiumin

Racizmi në futboll është rikthyer përsëri. Ndonëse UEFA promovon lojën “fer”, kjo nuk i ndalur tifozët të përdorin fjalë fyese e raciste ndaj lojtarëve gjatë zhvillimit të ndeshjeve të futbollit. Në pritje të vendimit për dënimin e Federatës Bullgare të Futbollit, UEFA dënoi të mërkurën klubin e Lazio në Itali, për shkak të koreve raciste të…
Me shumë...

Zbulohet sekreti nga FSHF, ja çfarë rrezikon trajneri i kombëtares

U ul në pankinë në një moment të vështirë, por aventura e Edi Reja në drejtim të kombëtares së Shqipërisë do të vazhdojë më gjatë nga sa ishte parashikuar. Dyshimet e fundit u rrëzuan nga Armand Duka menjëherë pas fitores kundër Moldavisë. Pas zhgënjimit të madh me Kristian Panuçin, presidenti i Federatës është bindur se ka bërë zgjedhjen e duhur…
Me shumë...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Miço Papadhopulli

Këtë të mërkurë, në moshën 86-vjeçare është ndarë nga jeta, një nga figurat më të mëdha të futbollit shqiptar, Miço Papadhopulli, ish-futbollist i Partizanit, trajner dhe pedagog te Instituti i Fiskulturës, mbante titullin Prof.Doktor. Një nga figurat më të spikatura në futbollin dhe sportin shqiptar. Miço Papadhopulli ka lënë shenjë në…
Me shumë...
1 of 1 383