Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

VIDEO/ Mendoni se i keni të sigurta valixhet në avion? Shikoni si i 'trajtojnë' punonjësit e aeroportit bagazhet tuaja

VIDEO/ Mendoni se i keni të sigurta valixhet në avion? Shikoni si i

Dy punonjës të një aeroporti në Melburn janë hequr nga puna, për shkak se gjatë shkarkimit të bagazheve ata kanë hedhur çantat e pasagjerëve.

Pamjet, të cilat u bënë virale në internet, treguan ata duke hedhur, shkelmuar dhe përplasur bagazhin e pasagjerëve.


Një burrë u shfaq duke qeshur, ndërsa një burrë tjetër ngriti një çantë mbi kokë, duke e hedhur me forcë.

Të enjten, kontraktori i Qantas Swissport, përgjegjës për trajtimin tokësor në Aeroportin e Melburnit, konfirmoi se dy punonjës ishin pushuar nga puna.

“U ndërmor një hetim urgjent për sjelljen e fundit të dy anëtarëve të ekipit në Aeroportin e Melburnit, të cilët po trajtonin bagazhet e klientëve në një mënyrë të papranueshme. Si rezultat i atij hetimi, këta individë nuk janë më të punësuar nga Swissport,” konfirmoi një zëdhënës për news.com.au.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore