Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ju kanë ngrirë xhamat e makinës? Ky TRUK mund t’ju ndihmojë t’i shkrini

Ju kanë ngrirë xhamat e makinës? Ky TRUK mund t’ju

Temperaturat e ulëta janë arsyeja pse shoferët në TikTok diskutojnë për mënyrën më të mirë të shkrirjes së xhamit të përparmë, e një TikTokere e ka shpërndarë një video që është bërë virale.

Ky “truk” është shumë i thjeshtë dhe nuk kërkon diçka speciale, madje as të dilni nga vetura, kurse të gjithë janë habitur me të.

“Këtë video e bëjë çdo vit. Kur xhami i juaj i përparmë është ngrirë, gjithqysh ulni mbrojtëset kundër rreze të diellit, në mënyrë që ajri i nxehtë që del nga klima të shkojë direkt në xham dhe të shkrihet më shpejt”, dëgjohet duke thënë ajo, si një këshillë për të gjithë shoferët e në veçanti për ata që kanë më pak përvojë.

Videoja ka marrë 3.7 milionë shikime dhe mbi 276 mijë pëlqime, e TikTokerët ishin shumë të kënaqur me efektin e këtij veprimi.

“Pas 32 viteve e mësova këtë”, tha një përdorues i këtij rrjeti sociale, derisa një tjetër pranoi se “gjatë 48 viteve përvojë si shofer, kurrë nuk kishte parë diçka të tillë”.

@saraedeutsch Teen drivers need to know this! Frozen windshield are about to be a thing with all the cold and snow #winter #buffalosnowstorm #winterweather #snow #teendriver ? original sound - Sara Deutsch

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore