Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ishulli në Mbretërinë e Bashkuar, i cili ju paguan për të jetuar atje!

 

Një ishull i Vogël në brigjet e Mbretërisë së Bashkuar po ju paguan për të lëvizur atje dhe do të merrni gjithçka të përfshirë. Ishulli Rona, i cili ndodhet në Inner Hebrides, ka postuar një shpallje pune në internet mbi rolin jashtë rrjetit. I vendosur midis Skye dhe Bregut Perëndimor të Skocisë, popullsia e ishullit prej dy personash po kërkon të dyfishohet në madhësi duke punësuar një punonjës të Estate dhe partnerin e tyre.

Rona mund të arrihet vetëm me varkë private që shkon një herë në javë drejt dhe nga ishulli, kështu që është një strehë e largët. Ishulli po kërkon një punonjës të pasurive të patundshme me kohë të plotë, i cili do të jetë përgjegjës për një sërë përgjegjësish që do të lejojnë menaxherin e ishullit të punojë në projekte të tjera. Në Hi Jobs, një faqe interneti për listën e vendeve të punës, Island’s Estate shkroi:

Aplikantët e suksesshëm do të jenë në gjendje të përmbushin një sërë rolesh, duke përfshirë mirëmbajtjen dhe menaxhimin e pasurive dhe pronës, mirëmbajtjen e shtëpisë, logjistikën dhe ndihmën me menaxhimin e drerëve, ndjekjen dhe përpunimin e mishit të kafshëve të gjahut.

Detyrat e tjera përfshijnë mirëmbajtjen e pjesëve të pajisjeve të rënda, duke përfshirë varkat, gërmuesit, makineritë dhe disa prona. Aplikantët e suksesshëm duhet të jenë të gatshëm të mësojnë rreth pajisjeve dhe të kuptojnë se si duhet të mirëmbahen. Si dhe aspektet praktike të rolit, personi i duhur duhet të jetë i besueshëm, elastik, entuziast dhe gjithashtu të ketë një sens humori.

Të jesh në gjendje të jesh i lumtur në zona të largëta për periudha të gjata kohore është një tjetër domosdoshmëri si dhe të jesh i shoqërueshëm me mysafirët dhe vizitorët në ishull. Ndërsa ishulli është jashtë rrjetit, ai ka disa panele diellore dhe gjeneratorë.

Në kohën e tyre të lirë, aplikanti i suksesshëm do të jetë në gjendje të bëjë zbulimin e delfinëve, shikimin e yjeve të qiellit të errët dhe kërkimin e ushqimit. Ata gjithashtu do të jenë në gjendje të kalojnë kohë së bashku me popullsinë e drerit prej 180 personash të ishullit. Siç raportohet nga Daily Record, Menaxheri i Islandës në Ardochy & Rona Estate Bill Cowie tha:

Ne jemi duke kërkuar për një punonjës dhe partner entuziast të pasurive të patundshme, i cili me të vërtetë do të futet në jetën tonë në ishull dhe punën në natyrë. Dikush si vetë ishulli i vetë-mjaftueshëm, elastik dhe ndoshta pak i ashpër. Ishulli është shtëpia dhe banesa jonë, dhe ne e dimë se kandidati i duhur do të dashurohet me të ashtu si ne.

Roli paguhet, megjithëse rroga nuk bëhet e ditur dhe përfshihet edhe akomodimi. Kushdo që dëshiron të aplikojë duhet të dërgojë CV-në e tij me shkrim në adresën e emailit të listuar në faqen e internetit Hi Jobs.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore