Ndryshe

Studimi, kur kafeja është e tepruar?

Për shumë njerëz, pirja e kafesë në mëngjes është thelbësore për të nisur ditën siç duhet. Por kini kujdes të mos e teproni: nëse konsumohet në doza të tepërta, pirja e kafesë mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve kardiovaskulare deri në 22% Kjo theksohet nga një studim i botuar në revistën ‘The American Journal of Clinical…
Me shumë...

Ecja, sa hapa duhet të bëjmë në ditë?

Ecja është sekreti për të qëndruar në formë edhe pa pasur prirje të veçantë atletike Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për të ecur ose të jeni të dobët. Gjithkush, ose pothuajse të gjithë mund ta bëjnë këtë. Sipas ekspertëve, kjo sjellje, nëse vihet në praktikë çdo ditë në një sasi të caktuar, ka rezultate të shkëlqyera në shëndetin e njerëzve,…
Me shumë...

Erionit apo Ajolës? Ja kujt i ngjan Kajani i vogël!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa zakonisht janë diskret sa i takon vendimit për të zbuluar portretin e të djalit të vogël 7-muajsh! Por, përmes fotove të ndryshme, ata kanë ndarë me ndjekësit virtual çaste nga përditshmëria apo udhëtimet me Kajanin e vogël. Gjatë një interviste me Evi Reçin për emisionin…
Me shumë...

Videoja që po bën namin në rrjet. Burri i bën xhiro lopës me…

Ky është momenti qesharak kur një burrë mban lopën në prehër teksa i bën xhiro me motor. Një person me makinë shihet teksa filmon kur burri, duke qeshur i jep motorit bashkë me lopën e madhe të mbuluar me një çarçaf të bardhë. Videoja qesharake që është filmuar nga një pasagjer në një makinë besohet të jetë filmuar në Pakistan.
Me shumë...

Pastrimi i shtëpisë, 5 gjëra që duhet t’i dini patjetër (Foto)

Mbajtja e shtëpisë nuk është e lehtë, midis punës, familjes dhe angazhimeve të shumta: këtu janë disa këshilla për t’i bërë punët shpejt dhe mirë Është e panevojshme ta fshehësh: mbajtja e shtëpisë e pastër dhe e rregullt është e lodhshme, aspak e kënaqshme dhe gjithashtu merr kohë të vlefshme për t'i kushtuar familjes, miqve dhe - së fundi,…
Me shumë...

Sara Hoxha kujton Tanin: Për 11 vite kemi mbajtur një karrige bosh

Sara Hoxha ka kujtuar sot të atin e saj, 11 vite pas ndarjes së tij nga jeta. Përmes një dedikimi mjaft prekës, një nga trashëgimtaret e televizionit “Top Channel” tregoi sesi e ka përballuar mungesën e tij ndër vite. Ajo ka publikuar një foto nga ceremonia e dasmës, ku duket një karrigeje bosh, e cila qëndron gjithnjë ashtu në çdo festë, me…
Me shumë...

Jeta e vështirë e aktores nga Tropoja që masturboi në skenë

Arjola Demiri ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të folur rreth bujës që bëri personazhi i Madalenës, në monodramën “Dashuritë e Virgjëreshës Madalenë”. Skena e masturbimit bëri që emri i saj të lakohej nga të gjitha portalet, por vetë Arjola e cilësoi normale dhe të pranueshme për çdo aktor. Sa i përket…
Me shumë...