Kryesoret

Ujësjellësi Durrës thirrje banorëve të prishin kontratat

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund ti pezullojnë kontratat e furnizimit me ujë me UKD duke filluar që nga ky muaj. UKD bën me dije se pezullimi i kontratës do të jetë falas (ndërkohë që më parë ky veprim kushtonte 2000 lekë). Për pezullimin e…
Me shumë...

Ronaldinho: Messi, më i miri i epokës, por jo i historisë

Ronaldinho ka deklaruar se Leo Messi, i cili sapo ka fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, mund të quhet si “më i miri i epokës së tij”, por jo i histories së futbollit. “Më vjen mirë për Messin sepse e kam mik. Por, nuk më pëlqejnë krahasimet sepse është vështirë të thuash se kush ka qenë më i miri i historisë. Historia ka…
Me shumë...

Rrahën policin, arrestohen 2 të rinj në Tropojë

Dy të rinj janë arrestuar pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e Policisë. Raportohet se arrestimi i dy 21-vjeçarve u bë pasi, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, gjatë kohës që janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Tropojë pas përfshirjes në një konflikt me disa persona të tjerë, kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e…
Me shumë...

Si do të transformohet Toka, me tharjen e oqeaneve (VIDEO)

Afërsisht 70 përqind e Tokës është e mbuluar nga uji, por një video e animuar tregon se si do të transformohej toka me tharjen e ujit. Në videon që zgjat 51 sekonda niveli i ujit fillon të ulet dhe fillon të tërhiqet nga brigjet, duke shtuar tokë të thatë, e duke bashkuar edhe shtete që ndahen nga deti, siç është rasti i Shqipërisë me Italinë.…
Me shumë...

Merkel nuk ka rivale, njihuni me gratë më të fuqishme për 2019-ën

Edhe për këtë vit Kancelarja e Gjermanisë gjermane Angela Merkel është renditur si gruaja më e fuqishme në botë nga “Forbes.” Kancelarja renditet e para në listën e Forbes 2019, ndërsa ndiqet nga kryetarja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde nga Franca, dhe kështu lista vazhdon me Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA Nancy…
Me shumë...

Kapet në flagrancë, 16-vjeçari me dy shokë vjedhin makinën

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia pasi kishte vjedhur një automjet. Në vijim të hetimeve, policia zbardhu dhe 9 raste të vjedhjeve të ndodhura më parë, të kryera nga 16- vjeçari, në bashkëpunim me dy të mitur që ndiqen në gjendje të lirë. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 Kamzë arrestuan në…
Me shumë...

Godet pa provokim dy të mitur, 56-vjeçari dënohet me 9 vite burg (VIDEO)

Një 51 vjeç u dënua me nëntë vjet burg për sulmin brutal ndaj dy fëmijëve në dyqanin në Lodi në Kaliforni të SHBA-së. Ngjarja ka ndodhur në gusht, por videoja është bërë publike pas dhënies së vendimit. Në pamje dallohet Jeff Hardcastle, i cili afrohet dhe godet nga pas fillimisht një 11-vjeçar dhe pastaj një 5-vjeçar, të cilët nuk ishin të…
Me shumë...
1 of 7 231