Investigim

Zbardhet skandali/ Posta Shqiptare bashkëpunoi me Kajmakun, për ta dërguar letrën e Prokurorisë në Prezë

Përplasja në distancë mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Postës Shqiptare lidhur me çështjen e Agim Kajmakut është zbardhur plotësisht. Bazuar në të gjithë dokumentet që disponon Gazeta SHQIP, nuk ishte organi i akuzës përgjegjës për dërgimin me vonëse të letrës tek Kajmaku, që i kërkonte gjurmët daktiloskopike. Por vetë Posta Shqiptare, që…
Me shumë...

Rilindja e premtuar për Lezhën u zvenit në investime të dështuara

Tre projekte me vlerë 170 milionë lekë në kuadër të Rilindjes urbane në Lezhë kanë degraduar vetëm 4 vjet pas inaugurimit dhe konsiderohen nga banorët si investime të dështuara, por askush nuk mbahet përgjegjës. Buzë lumit Drin në qytetin e Lezhës, shëtitores së re i ka mbirë bari dhe frekuentuesve të paktë u duhet të mbyllin hundët për të…
Me shumë...

CEO i RINAS-it/ Rolf Castro monopolizoi bizneset e aeroportit, tek një grua

Gazeta Shqip denoncoi pak ditë më parë sesi një kolumbian i quajtur Rolf Castro Vasquez, I shqiptarizuar vitet e fundit, dhe që është Drejtori i Përgjithshëm i TIA (Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës), ka punësuar të gjithë familjarët e vet. Nëpërmjet influencës së tij, Castro kishte arritur të punësonte bashkëjetuesen, kunatën, vjehrrin dhe…
Me shumë...

Abuzimet e Alban Jahos dhe bashkëshortes së tij, që punon tek VETTING-u

Përveç Sali Berishës që ndjen keqardhje për Alban Jahon, askush nuk është çuditur për shkarkimin e këtij të fundit si Administrator i DIGITALB. Abuzimet e frikshme me qindra mijëra euro, e kanë detyruar këtë shoqëri që ta shkarkojë në janar të këtij viti. Deri tani, Jaho po përballet në një proces gjyqësor, sepse DIGITALB i ka ngritur një…
Me shumë...

Ministrja e drejtësisë fle në hotele 700 euro nata, udhëtime luksi me paratë e shqiptarëve të varfër (Dokumentet)

53 mijë e 982 familje janë trajtuar me ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018. Sipas INSTAT, shteti shqiptar jep si pagesë mesatare mujore për secilën familje rreth 5 mijë lekë në muaj. Në të njëjtën periudhë kohore, rezulton se shteti paguan mijëra euro në vit për fatura hoteli dhe bileta fluturimi për Ministrinë e Drejtësisë. Sipas faturave të vëna…
Me shumë...

Telefonata e gabuar e adoleshentit gjobëvënës, si u zbuluan nga Policia

Në kohë të ndryshme tre persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin u vendosnin gjoba personave të ndryshëm. “Truri” i këtij grupi kriminal ka qenë 3o vjeçari Edmond Gecaj, arrestuar nga Policia, ndërsa “xholi” që përdorej për ta nisur gjobëvënien ishte një 18 vjeçar i arrestuar nga Policia. I treti në këtë grup është i shpallur në kërkim. Por,…
Me shumë...
1 of 9