Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Zonat e kuqe” në Tiranë / Mjekët tregojnë tre lagjet me më shumë përhapje të Covid

“Zonat e kuqe” në Tiranë / Mjekët tregojnë tre

Tirana ka disa vatra të shpërthimit të Covid 19 të cilat janë e vatra familjare, por nuk përjashtohen edhe vatrat në disa shkolla , pjesa më e madhe e nxënësve janë asimptomatikë, por e transmetojnë atë në familje apo tek shokët e tyre.

Por tanimë vihet re një ulje e moshës së të infektuarve me covid. Janë kryesisht nxënës shkollash të cilët infektojnë njëri tjetrin dhe të rinj.

Për shkak se u kanë rezultuar nxënës me Covid disa klasa në shkolla të ndryshme në Tiranë si Ismail Qemali ,Petronini Lurarasi janë mbyllur ose kanë kaluar mësim online.

Në shkolla më shumë ka të infektuar nxënës pasi në radhët e mësuesve rastet janë sporadike për shkak se mësuesit janë të vaksinuar. / Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore