Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Stuhi dhe erë e fortë në gjithë vendin, por si do jetë moti në orët në vazhdim?

Stuhi dhe erë e fortë në gjithë vendin, por si do jetë

Gjatë 24 orëve të fundit i gjithë vendi ishte i përfshirë nga reshjet e shiut dhe era e fortë. Madje moti i keq shkaktoi jo pak probleme në disa qytete të Shqipërisë, sidomos në zonat bregdetare ku pushuesit nuk mund të shijon plazhin.

Por kjo fatmirësisht është thjesht një situatë e përkohshme, pasi shirat do të largohen gradualisht nga bregdeti, madje duke filluar që nga pasditja e sotshme.

Ndërsa dita e nesërme do të vijojë me temperatura të larta që arrijnë deri në 37 gradë Celsius. Sipas sinoptikanes së Meteoalb, Adiola Bani, pas një situate të përkohshme për 2 ose 3 orë pritet përmirësim i motit në zonat bregdetare.

“Mbrëmja do sjellë përmirësim të motit në mbarë vendin. Edhe nesër moti do jetë i vranët me reshje të pakta. Të premten reshje do të ketë vetëm në zonat malore. Nga dita e enjte dhe në vijim do të kemi temperatura në 37 gradë”, tha Bani për “Balkanweb.

Askush nuk duhet te shqetësohet për pushimet e rezervuara në gusht, pasi situata do të ndryshojë në favor të pushuesve duke filluar nga nesër.

 “Pushuesit nuk duhet të shqetësohen zgjat 2 ose 3 ditë. Do jetë një gusht i favorshëm për pushuesit dhe për ata që kanë rezervuar në pjesën tjetër të muajit gusht”, tha sinoptikania.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore