Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Nuk do ta besoni/ Shqiptarët kanë harxhuar 900 mln lekë për të personalizuar targat e makinës

Nuk do ta besoni/ Shqiptarët kanë harxhuar 900 mln lekë për

Deri në mesin e gushtit 2021, shqiptarët kanë shpenzuar shifrën marramendëse prej 900 mln lekësh të vjetra për të personalizuar targat e makinës.

Nuk janë të paktë ata që kanë një kërkesë specifike në numra dhe germa për targën e automjetit.

Këtë e ka zbuluar drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhe, sot i ftuar në Zona Zero në Top News.

“Shqiptarët i zgjedhin numrat dhe germat sipas dëshirës, bëhen kërkesat online, është gjithçka transparente, ndërsa ato që janë në seri merren falas.

Në Angli shkojnë deri në 20-30 mijë euro, ndërsa në Arabi janë shitur dhe miliona euro për të treguar famën. Çmimet që kemi operuar ne janë shumë të moderuara,” tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore