Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

"Mami është gjallë falë jush"/ Kryeinfermierja e Infektivit shpërndan dedikimin prekës të vajzës së pacientes

"Mami është gjallë falë jush"/  Kryeinfermierja e

Koronavirusi është një ndër sëmundjet që tashmë është kthyer  në një sfidë për të gjithë e sidomos për ato që janë infektuar,

Përmes një postimi në rrjetet sociale vajza e një pacienteje të infektuar nga koronavirusi e cila ka dalë shëndoshë e mirë nga spitali Infektiv, i ka dedikuar disa fjalë prekëse personelit.

Në postimin e saj ajo shkruan se në ditët e vështira kur thotë se edhe atehere kur padashur dëgjonte nëpermjet telefonit mjekjen e zërit tonë, ju ishit aty.

Postimin e ka shpërndarë në rrjetet sociale, kryeinfermierja e Spitalit Infektiv, Ana Luca.

Ah sa mirenjohje e bukur”, shkruan kryeinfermierja.

Mami sot eshte mire dhe kjo fale jush te dashur personeli i Sherbimit Infektiv kati i pare???????

Ju ishit aty qe nga fillimi, ne çdo dhimbje te sajen, jo vetem duke e mjekuar, por ishit aty si nje terapi intensive psikologjike sa here qe kishte nevoje…

Ju ishit per te, dora e ngrohte qe e perkedhelte kur i mungonin te dashurit e saj.

Edhe atehere kur padashur degjonte nepermjet telefonit mekjen e zerit tone, ju ishit aty…

Ju qe çdo dite e nate, nuk reshtet se qeni per te familja e munguar e qe me profesionalizmin tuaj, na e kthyet shendoshe e mire te dashuren tone…

Nuk e di a mjaftojne fjalet per t’u falenderuar nga zemra…???

Prof. Najada Çomo, Profesioniste e paepur, e dashur, e palodhur (s’do ti harroj kurre fjalet falenderuese te mamit per Ju!) Faleminderit shume!?????

Merita Ndreu, mikja ime, kryeinfermieja e palodhur, e mira ti… te jam shume mirenjohese per te gjitha! Te dua shume vertete! ???

Korab Gjana, çmund te them per ty… kam hall se mbas ca ditesh, do ti mungosh mamit…?????? Te kam xhan djalosh! ???

Faleminderit pa fund Urgjences se Infektivit, stacionit te pare per mamin ne spital!

Zana, Dr. Çimi jeni shume te mire! ????

Faleminderit te gjitheve, mjek, infermier, sanitare e staf ndihmes!

Zoti iu bekofte ju dhe familjet tuaja!

"Mami është gjallë falë jush"/  Kryeinfermierja e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore