Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?

Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?

Këtë të dielë nuk ka ndryshime tek monedhat e huaja.

Kështu, sot më 21 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.6 lekë dhe shitet me 103.5 lekë.

Euro blihet me 111 lekë dhe shitet 111.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.3 lekë dhe shitet me 128.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.6 lekë, ndërsa në shitje me 114.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75.5 lekë dhe në shitje me 77.5 lekë:

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot?

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore