Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

80 mijë targa me flamurin e kuq ? Gonxhe: Fund abuzimit, duhet ndërhyrja e policisë, nuk ka më amnisti për të "fortët"

80 mijë targa me flamurin e kuq ? Gonxhe: Fund abuzimit, duhet

Një çështje tjetër e ngritur në emisionin Breaking në Top News, ishte problemi i makinave që qarkullojnë me targa të vjetra apo të huaja, që rëndom përdoren nga ata që cilësohen si të fortë, por jo nga të gjithë.

"Kemi një problem, kemi një amnisti që kemi bërë më përpara kemi 80 mijë targa me flamurin e kuq. Këto targa nuk janë kthyer me janë rregulluar, janë njerëz që i paguajnë taksat, Por këto janë bërë pengesë edhe për kontrollin. Draftin e marrëveshjes me policinë që do të jetë strikte, edhe për ato që quhet me targat false. Por ndodh që i kemi para turinjve tanë, policisë e nuk reagojmë. Kjo çështje është ngritur në Polici dhe në SHÇBA. Kemi 12% të mjeteve që ti fusim në listën e atyre që nuk paguajnë", tha drejtori i Drejtorisë së Patentave (DPSHTRR), Blendi Gonxhe.

Më tej ai shtoi se "e qartë është se duhet një dorë e fortë, por ama duhet një kontroll i fortë rrugor policore. Atë e ndalon policia, jo ne! Në do të jemi këtu se mos të ndodhë kurrë amnisti për të shpëtuar nga ky absurd".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore