Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Na përhapën murtajën"/ Trump ia vë fajin Kinës: Të mbajnë përgjegjësi për Coronavirus

"Na përhapën murtajën"/ Trump ia vë fajin

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka folur me tone të ashpra për Coronavirus në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara.

Sipas tij, kjo është lufta më e madhe me të cilën bota është përballur që nga përfundimi i Luftës së Dytë  Botërore.

Në fjalimin e tij, zoti Trump, që e quajti COVID-19-ën një virus kinez, tha se OKB-ja duhet ta vërë Kinën para përgjegjësisë si vendi që e “përhapi këtë murtajë” dhe kritikoi Organizatën Botërore të Shëndetësisë për deklarata të rreme për virusin. Ai tha se ajo kontrollohet nga Kina.

Presidenti Trump tha se nëse OKB-ja do që të jetë efektive, duhet të përqendrohet tek problemet e vërteta të botës, përfshirë terrorizmin, shtypjen e grave, punën e detyruar, trafikun e drogës dhe atë të njerëzve, persekutimin fetar dhe spastrimin etnik të pakicave fetare.

Shtetet e Bashkuara arriti në 200 mijë viktima dhe vendi ka numrin më të madh të viktimave dhe të infektuarve në botë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore