Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Dalin pamjet e vendit të fshehtë ku qëndronte terroristi Bin Laden, gjeti strehim në... (FOTO)

Dalin pamjet e vendit të fshehtë ku qëndronte terroristi Bin

Janë bërë publike fotot e vëndit ku gjenerali i grupit terrorist al-Kaeda, Bin Laden fshihej për t'i shpëtuar dënimit me vdekje.

Bin Laden gjeti strehim në malet e ashpra Tora Bora në Afganistan pas sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në SHBA.

Al-Fawaz ishte kanali i komunikimeve të grupit Al Kaeda me Londrën në mesin e viteve 1990 dhe imazhet po paraqiten në mbështetje të provave të akuzës.

Ne galerine e mëposhtme shihen pamjet impresionuese te klandestinit te famshem politik.

Osama fillimisht emigroi nga vendlindja e tij Arabia Saudite drejt Afganistan në fund të viteve 1980-të, për të marrë pjesë në luftën kundër pushtimit të Bashkimit Sovjetik atje. Ai më vonë krijoi grupin Al Aaeda me ushtarët e kësaj lufte.

Dalin pamjet e vendit të fshehtë ku qëndronte terroristi Bin

Dalin pamjet e vendit të fshehtë ku qëndronte terroristi Bin

 

Dalin pamjet e vendit të fshehtë ku qëndronte terroristi Bin

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore