Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Ariu i murrmë “dehet” me mjaltin që shkakton halucionacione, veprimet qesharake që bën (VIDEO)

Ariu i murrmë “dehet” me mjaltin që shkakton

Një ari i murrmë i çorientuar, që besohet se ishte i dehur pasi kishte konsumuar një sasi të madhe mjalti halucinogjen, u shpëtua në provincën Duzce të Turqisë veriperëndimore.

Janë shfaqur imazhe që tregojnë ariun duke u penguar, duke bërë zhurma të pazakonta dhe të shtrirë në bark në pjesën e pasme të një kamioni pasi njerëzit shpëtuan kafshën dukshëm të dobësuar.

 

“Mjalti i çmendur” (“deli bal” në turqisht) është një lloj mjalti rododendron që mund të ketë efekte halucinogjene.

Ariu u dërgua te një veteriner, ku mori trajtim dhe ka të ngjarë të lihet përsëri në natyrë në ditët në vijim, thanë autoritetet lokale, duke shtuar se kafsha është në gjendje të mirë.

Ministria e Bujqësisë ftoi turqit në Tëitter për të sugjeruar një emër për ariun. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore