Arti

Elton John i sëmurë/ Ndërpret koncertin: “Më falni, nuk kam më zë”

Elton John, dukshëm i mërzitur është detyruar të ndërpresë një koncert në Zelandën e Re pasi u ndje keq, për shkak të pneumonisë. Muzikanti 72 vjeçar, humbu zërin në mes të koncertit që po mbahej në stadiumin e Oklandit, Mount smart, të dielën. Kam humbur tërësisht zërin tim. Nuk mund të këndoj – tha John para turmës. Duhet të shkoj, më vjen keq…
Me shumë...

Vajza e Robert Aliajt mahnit jurinë e “The Voice” në Belgjikë (VIDEO)

Vajza e Robert Aliajt ka marrë pjesë në “The Voice Kids” në Belgjike dhe falë zërit të saj të mrekullueshëm ka bërë që të kthehen të gjithë anëtarët. Madje njëri nga anëtarët ka përdorur edhe opsionin e bllokimit, një opsion që mund të përdoret vetëm një herë gjatë gjithë sezonit, ku ti ke mundësi të bllokosh një nga kolegë që mos të ketë…
Me shumë...

Flamuri në gjysmështizë, ditë zie në nder të artistes së madhe

Kosova është sot në zi. Presidenti Hashim Thaçi e ka caktuar 9 shkurtin, ditë zi kombëtare në nderim të veprës që la pas këngëtarja e mirënjohur Nexhmije Pagarusha. Këtë të dielë flamuri flamuri do të ngrihet gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit. Varrimi i Nexhmije Pagarushës do të…
Me shumë...

Shuarja e “Këngëtares së Shekullit”, kush ishte Nexhmije Pagarusha (Foto)

Muzika shqiptare ka humbur sot një nga zërat e saj më të bukur. Këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Pagarusha ka lindur më 7 maj të vitit 1933 në fshatin Pagarushë afër Malishevës. Shpesh e quajtur si “Mbretëresha e Muzikës Shqiptare”, artistja është bërë e njohur si këngëtare në Shqipëri dhe vendet…
Me shumë...

Alda Bardhyli, drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit

Alda Bardhyli një emër i njohur në botën e librit dhe botimeve do të drejtojë Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit. Lajmi bëhet i ditur nga Ministrja e Kulturës Elva Margariti e cila në një njoftim në Facebook shkruan :”Hapja e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit, puna për të cilën ka nisur prej kohësh, është lajmi i mirë i këtij fillimviti.…
Me shumë...

Përlotet Rajmonda Bulku, zbulon mesazhin prekës të Xhevdet Ferrit

Aktorja Rajmonda Bulku është përlotur në studion e emisionit “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, teksa ka folur për aktorin e ndjerë, Xhevdet Feri, që u nda nga jeta pak ditë më parë, në moshën 59-vjeçare. Bulku nuk i ka mbajtur dot lotët, kur është pyetur nga gazetarja se çfarë do t’i thoshte Xhodës, nëse do ta kishte përballë.…
Me shumë...
1 of 525