Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vëllai i 14-vjeçarit që u mbyt në lumin Seman: Jemi tetë fëmijë, punon vetëm mamaja

Vëllai i 14-vjeçarit që u mbyt në lumin Seman: Jemi

Ditën e djeshme u raportua i zhdukur në ujërat e lumit Seman, një i mitur 14 vjeçar.

Ky i fundit kishte dalë për peshkim, por më pas ka humbur gjurmët.

Për 24 orë policia dhe banorët kërkuan për gjetjen e djalit, teksa sot u konstatua por pa shenja jete.

I mituri vinte nga një familje me probleme ekonomike.

Djali i familjes Sako dilte për të peshkuar për shkak të varfërisë.

Ndërkohë për familjen Sako kjo është tragjedia e dytë me të cilën përballen, pasi para 10 vitesh, djali 7 vjeçar i familjes Sako pati të njëjtin fat me djalin që u mbyt dje.

Pas ngjarjes ka folur edhe vëllai i 14-vjeçarit i cili thotë se babai i tyre ka ndërruar jetë dhe se familja mbahet nga nëna.

“Dje isha në Fier. Marr mamanë në orën 5 e pesë. Më thotë se vëllai është mbytur në lumë. Jemi katër çuna dhe kemi katër motra. Vetëm mamaja punon në shtëpi. Vëllai ishte në klasën e tetë,” tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore