Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Pazaret" u bënë në mes të detit/ DETAJE nga sekuestrimi i mijëra litrave naftë në Durrës, nisin hetimet për...

"Pazaret" u bënë në mes të detit/ DETAJE nga

Kanë dalë detaje të reja pas sekuestrimit të anijes “Geni” me 51 mijë litrave naftë kontrabandë në Portin e Durrësit.

Në lidhje me këtë ngjarje, mësohet se ka nisur procedimi për kapitenin e anijes dhe personat që ndodheshin në ekuipazh.

Gjithashtu bëhet me dije se sasia e naftës është marrë nga një tjerër mjet në det të hapur, me çmim më të ulët.

Kujtojmë se kjo është hera e katërt në gjashtë muajt e fundit që kapet anije me naftë kontrabandë, dhe këto anije furnizohen kryesisht nga Libia dhe më pas e shesin naftën në tregun vendas me çmim më të lartë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore