Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev uron Ramën për fitoren në gjuhën shqipe

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev uron Ramën për fitoren në

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Urimi i kreut të qeverisë maqedonase për homologun shqiptar është bërë në gjuhën shqipe.

Më herët urime për Ramën erdhën edhe nga presidenti turk Erdogan dhe kryeministri grek Mitsotaqis.

Procesi i numërimit të kutive të votimit në vend po i afrohet fundit. Partia Socialiste ka siguruar deri më tani 74 mandate, duke lënë pas Partinë Demokratike me 59 mandate, LSI-në me 4 mandate dhe PSD-në me 3 depuetë.

Kjo është hera e parë në 30 vite pluralizëm që një parti politike konfirmohet në qeverisje në tre mandate radhazi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore