Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Ka kombinime që do kalojnë në ankand”/ Gonxhe flet për targat e personalizuara: Shërbimi nis që…

“Ka kombinime që do kalojnë në ankand”/ Gonxhe flet

Drejtori i Përgjitshëm i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Bledi Gonxhja, ndërsa ka qenë i ftuar sot në “Shqipëria Live”, ka bërë me dije se duke nisur nga ky muaj, shkurt, më saktë nga java tjetër fillon shërbimi RISI i targave të personalizuara.

Ai thotë se do të ndalohen fjalë apo kuptime të caktuara nga pikëpamja etike, ndërkohë do të mundësohen kombinime me 5 deri 7 karaktere, që do të përfshijnë minimumi 2 numra dhe hapësirat standarde, në formatet aktuale të targave të automjeteve.

“Kombinimet e rralla do dalin ne ankand. Po  të kesh 3 numra njësoj brenda kombinimit ka një kosto më të lartë. Nga 150-200 mijë lekë të reja do të jetë çmimi për një targe të personalizuar.

Ka një kërkesë shumë të madhe. Duke filluar nga java tjetër, do jetë një website, dhe aty do të regjistrohen të gjitha kombinimet që do duan njerëzit.

Do të ketë dhe ankand, Psh. Një kombinim që më pëlqen mua, por edhe nëse mund t’i pëlqejë një tjetri, këta të dy dalin në ankand.

Nëse do të jenë vetëm 4 karaktere, atëherë do të ketë një ankand.”, është shprehur Gonxhja.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore