Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

E FUNDIT/ Lirohen nga burgu “spiunët” e Gramshit, dy rusët dhe ukrainasi fitojnë lirinë

E FUNDIT/ Lirohen nga burgu “spiunët” e Gramshit, dy rusët

Janë liruar ditën e sotme nga burg shtetasit rusë dhe një ukrainas, të cilët akuzoheshin si spiunë, pasi sulmuan qendrën e armëve në Gramsh.

Mësohet se vendimi për lirimin e Svetlana Timofevaa dhe Mikhail Zorin, si dhe ukrainasit Fedir Alpatovështë marrë nga gjykata e Elbasanit, me arsyetimin se ka kaluar afati për mbajtjen e tyre në qeli.

Burimet e gazetares Anila Hoxha, bënë me dije se Timofeva dhe Alpatov do të qëndrojnë nën masën detyrim paraqitje dhe Zorin arrest shtëpiak.

Kjo masë do të jetë në fuqi deri në mbyllje të hetimeve deklaroi një burim i gazetares Hoxha.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore