Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Do bashkohemi me Berishën, nuk ka Zot nane që të na ndajë”/ Fermerët e Divjakës lënë pa fjalë deputetin demokrat

“Do bashkohemi me Berishën, nuk ka Zot nane që të na

Tiranë- Deputeti Saimir Korreshi ishte pranë fermerëve të Divjakës të cilët po protestojnë para Kuvendit për subvencionimet që nuk kanë marrë dhe për rritjen e kostos së plehrave dhe farave.

Pak më parë kryeministri Rama mori disa përfaqësues të tyre brenda Kuvendit për të diskutuar për problematikat që kanë.

Korreshi në dialog me ta tha se Partia Demokratike do t’i mbështesë dhe se duhet vepruar sa më shpejt për ta përndryshe ata do të braktisin vendin dhe do kete humbje te medha ekonomike.

Fermeri: Më djeg shpirti, nuk kam ardhur as për të majtë e as të djathtë, shteti është rregullator. A jemi ne fajtorë? Duhet t’i japim zgjidhje problemit Nuk ka zot nane që të na ndajë, ne do bashkohemi me Berishën!

Korreshi: Hajdeni, se do ju dëgjojnë dhe ata të tjerët.

Fermeri: Ministrja nuk do të na dëgjojë! Të na barazojë me rajonin, nu duam gjë tjetër. Përndryshe jemi të mbaruar!

Korreshi: Serbia sjell gjithë qumështin këtu…

Korreshi: Ne japim miliarda dollarë, por fermerët I duan paratë në dorë, duhet një balancë për normën që shitet dhe duhet buxhet më i lartë. Unë jetoj përdit në Lushnjë, me fëmijët e tyre jam shokë, kur pimë kafe zihemi kush do e paguajë. Te kjo pikë do i mbështes, nëse PD kishte 100 milionë euro subvencionim, unë do flas që të fokusohemi te problematikat e tyre.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore