Aktualiteti

Refuzimi i negociatave, liderët e Evropës reagime të ashpra ndaj Macron

https://www.youtube.com/watch?v=h_YOC2oD9W0 Debati për hapjen ose jo të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së veriut, siç pohuan vetë liderët, ishte i gjatë dhe shpesh herë edhe i ndezur, por në përfundim, rezultati ishte dëshpërues. 24 vende ishin pro çeljes së premtuar të negociatave, tre kundër. Pati madje edhe…
Me shumë...

E sëmura mendore braktiset nga familjarët, shteti e lë në rrugë

51-vjeçarja, me probleme të shëndetit mendor, prej tre muajsh endet rrugëve të qytetit të Vlorës, e braktisur nga familjarët dhe shteti. Pa bukë, përkujdesje, ilaçe dhe strehë. Vëllai dhe kunata të cilët janë përkujdesur për të për 23 vjet e kanë të pamundur të kujdesën më, ndaj kanë hequr dorë nga kujdestaria vullnetare, duke lajmëruar…
Me shumë...

48 orë pa gjumë, si u shfaq Rama pas dështimit me negociatat (Fotot)

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë të gjatë për shtyp për të folur pas JO-së që BE i tha Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për çeljen e negociatave. Rama fajësoi Presidentin e Francës për dështimin, ndërsa tha se qeveria i ka kryer detyrat. Kryeministri, i cili tha se ka 48 orë pa gjumë, u shfaq i zhgënjyer në konferencë, por tha…
Me shumë...

KE ‘Jo’ Shqipërisë, Basha: Kam punuar fort për hapjen e negociatave

Kryedemokrati Lulzim Basha ka nisur konferencën e tij me median, pas dështimit të Shqipërisë për hapjen e negociatave. Në fjalën e tij Basha tha se PD ka qenë gjithmonë pro hapjes së negociatave dhe ka arritur shumë miq të Shqipërisë për një “Po”. “Dua ta nis me shprehjen e keqardhjes time për ditën e sotme. Nuk është ajo që kemi dëshiruar…
Me shumë...
1 of 6 099