Aktualiteti

Rrethohet zona, Policia e Tiranës nxjerr njoftimin si ndodhi krimi

Rreth orës 21:40 në rrugën “Njazi Meka”,  2 persona ende të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e çiftit të bashkëshortëve P.L dhe A.L. Në momentin që janë konstatuar nga çifti i bashkëshortëve njëri prej personave ka  qëlluar me armë zjarri në drejtim të çiftit. Si pasojë janë plagosur çifti i bashkëshortëve P. L   dhe     A. L, të cilët u…
Me shumë...

Lajm i fundit/ Breshëri armësh në Tiranë, dy të plagosur

Pak minuta më parë në Tiranë janë shkrehur armët e zjarrit. Burimet e Policisë thonë se ngjarja ka ndodhur në rrugën "Njazi Meka" në zonën e Alliasit, ndërsa dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë, Ata u dërguan në Spitalin e Traumës dhe sipas burimeve spitalore janë në gjendje të rëndë dhe kritike për jetën. Sipas të dhënave të para…
Me shumë...

Elis Bakaj bëhet baba/ “Mirë se erdhe Alison, 19 numër me fat”

Futbollisti shqiptar Elis Bakaj është bërë baba dhe emocionin e ka ndarë me miqtë e tij në profiling zyrtar në Instagram. Fëmija i tij ka lindur sot, dhe Bakaj e cilëson 19 janarin si ditën më të bukur të jetës së tij, jo më kot si numër fati, pasi tek Dinamo apo dhe me kombëtaren shqiptare ka mbajtur pikërisht këtë numër. “19 ka qenë…
Me shumë...

Lajm i fundit/ Humb jetën në aksident një grua, udhëtonte me motorr

Një vajzë ka humbur jetën, në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë, mjetit tip Benz, me drejtues shtetasin A. U. 28 vjeç, banues në lagjen Tre Heronjtë, Shkodër, është përplasur me mjetin motorçikletë me drejtuese, shtetasen S. U. 32 vjeçe, banuese në Velipojë, Shkodër, e cila në orën 20:25 nderroi jetë në Spitalin Rajonal…
Me shumë...

Arratisje masive nga burgu, 75 persona kishin hapur një tunel nëpër qeli

Një arratisje masive ka ndodhur në një burg në lindje të Paraguait, pranë kufirit me Brazilin, kanë konfirmuar zyrtarët vendas. Autoritetet dyshojnë se të burgosurit janë arratisur nga dyert kryesore të burgut, 75 persona duke u ndihmuar nga rojet. Zyrtarët kanë zbuluar edhe një tunel në burg, por mendojnë se ai mund të jetë hapur për të mbuluar…
Me shumë...

Pas Ramës, prestigjozja BILD i përvishet Bashës për lobimin rus

Politikanët shqiptarë janë pjesë e faqeve të prestigjiozes gjermane Bild. Pak kohë më parë në disa publikime dolën në pah disa përgjime për shitje e blerje votash, në qendër të të cilave ishin deputetë e drejtorë, por edhe ish-ministri i atëhershëm Damian Gjknuri. Pas atij publikimi, u rikthyen hetimet për dosjen me numër 184, por që ende nuk ka…
Me shumë...
1 of 6 501