PROSTAMAX, suplementi më i mirë për kujdesin maksimal të prostatës

Prostata është një gjendër e vogël dhe gjendet vetëm te meshkujt. Ёshtë e lokalizuar nën vezikën urinare dhe rrethon uretrën (kanali që shërben për nxjerrjen e urinës jashtë trupit).

Prostata ka si funksion prodhimin e një lëngu të trashë dhe të bardhë që i miksuar me spermatozoidet krijon spermën.

E për tu kujdesur për prostatën, kompania farmaceutike Intermed ka futur në treg PROSTAMAX. Ky suplement është një kombinim inovativ për kujdesin maksimal të prostatës.

PROSTAMAX ndihmon në:

  • Mbështet funksionimin normal të gjëndrës së prostates;
  • Reduktimin e nevojës për urinim të shpeshtë gjatë natës;
  • Spermatogjenezën normale dhe funksionin seksual te meshkujt.

Gjithashtu ju tregojmë se ky produkt përmban:

*Ekstrakt i pemës së palmës Saw (Serenoa repens)

*Ekstrakt hithre (Urtica dioica)

*Ekstrakt i shelgut Hoary (Epilobium parviflorum)

*Selen

Si duhet konsumuar?

Në 10 ditët e para merret 1 kapsulë, 2 herë në ditë. Ndërkohë pas ditës së dhjetë, 1 kapsulë 1 njëherë në ditë.

Ndërkohë kohëzgjatja e rekomanduar e marrjes: 4-6 javë. PROSTAMAX rekomandohet për meshkuj mbi 18 vjeç.

Ky suplement është zgjidhja më e mirë dhe më e shpejtë për të gjithë meshkujt.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.