Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Njerëzit në izolim, minjtë mbushin rrugët (FOTO)

Rrugët e boshatisura nga njerëzit që janë mbyllur në karantinë, ka bërë që në New Orleans të Shteteve të Bashkuara, të shtohet shumë numri i minjve.

Pas mbylljes së restoranteve dhe kafeneve, mbetjet e të cilave janë një hapësirë e mirë për grumbullimin e këtyre kafshëve, tani kanë nisur të dalin në rrugë për të gjetur ushqim.

Meqenëse ushqimet e shpejta, nuk po hidhen më në kontejner apo në skaje rrugësh, minjve po iu duhet të kërkojnë edhe më larg në mënyrë që të shuajnë urinë.

Numri i minjve është shtuar në masë të madhe, ndërsa përhapja e tyre nëpër rrugë vetëm po shtohet, pasi janë në kërkim të ushqimit për të mbijetuar.

"Sapo e ktheva kokën dhe pashë një grumbull me rreth 30 minj që po copëtonin diçka, ishin shumë të pështirë", ka thënë një banorë.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="1016657,1016656,1016655,1016651,1016652,1016653,1016654,1016658,1016659"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore