Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Raporti për vdekjen e Emiliano Sala, zbulohen detaje tronditëse nga aksidenti ajror (FOTO)

Raporti i vdekjes së futbollistit Emiliano Sala, i zhdukur më 21 janar të vitit 2019 kur avioni i tij ra në kanalin e La Manshit, teksa po fluturonte nga Nanta në Kardif, ka zbuluar se piloti i avionit nuk kishte licencën për të kryer fluturime ndërkombëtare.

David Ibotson, piloti i fluturimit, ishte ankuar te miqtë e tij për disa probleme në avionin "Piper Malibu", që më pas u shkatërrua në aksident.

Ibotson ishte daltonik dhe nuk kishte asnjë përgatitje për të fluturuar natën dhe licenca e tij për të pilotuar avionë njëmotorësh, kishte skaduar prej tre muajsh.

Avioni ishte i autorizuar për fluturime private dhe nuk kishte kërkuar leje për të kryer fluturim ndërkombëtar.

[gallery ids="1005607,1005614,1005615,1005609,1005613,1005611,1005612,1005610,1005608"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore