Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

E pabesueshme/ Një anonim blen makinën bugatti, 18 milionë dollarë (FOTO)

Makina më e shtrenjtë në botë e quajtur ?La Voiture Noire?, kryevepra e fundit e Bugatti-t tashmë ka një pronar të ri. Kjo makinë, e cila u krijua me rastin e 110 vjetorit të krijimit të kompanisë franceze u shit për 18 milionë dollarë.

Bugatti pritet të shfaqet për herë të parë në publik të dielën në një festival në Kaliforni. ?La Voiture Noire? është unike në llojin e saj dhe është krjuar vetëm një e tillë. Personi që e ka blerë dëshiron të mbetet anonim.

Më parë është folur se blerësi i kësaj makine është Cristiano Ronaldo, por ylli i futbollit përgënjeshtroi zërat. Po ashtu është folur se ai mund të jetë sportisti më i pasur në botë, rekordmeni i boksit Floyd Mayëeather, por nuk kemi pasur një reagim.

?Voiture Noire? është një version superluksoz dhe "shik" i Bugatti Chiron, me një dizajn që merr disa veçori nga modeli legjendar i vitit 1936, Bugatti 57 AC Atlantic.

[gallery ids="817803,817804,817805,817806,817807,817808,817809,817810,817811"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore